HAKKIMIZDA

Taxim Pilates

Taxim Pilates'e Hoşgeldin..

Dünyanın en çok kabul gören ve en iyi pilates metodlarından biri olan STOTT PILATES sertifikalı eğitmenler tarafından, 2010 yılında kurulan Taxim Pilates; pilates dünyasındaki tüm yenilikleri yakından takip etmeye ve uygulamaya devam ediyor.

Taksim’in kalbinde yer alan ilk stüdyosunun ardından 2013 yılında Nişantaşı’nda ikinci stüdyosunu açan Taxim Pilates; 2016 yılında, Flex By Taxim Pilates ismini verdiği yeni konsepti ile Levent ve Gayrettepe stüdyolarını da hayata geçirdi.

Pilates derslerinin belli bir çizgide değil de kişiye özel olması gerektiğine inanan Taxim Pilates stüdyolarında; üyelerin durumları ve isteklerine göre özel programlar hazırlanıyor. Sağlık kazanırken fit bir görünüme kavuşmak isteyenlerin yanında; sporcular, dansçılar, bel boyun omurga problemi olan, sırt ağrıları olan kişiler, göğüs kanseri ameliyatı geçirenler ve tabiî ki hamilelerle de çalışılıyor. Yeni bebeklerin normal doğumla dünyaya gelmesi, ağrıların geçmesi, vücutların gelişip işlevselleşmesi ve güzelleşmesi Taxim Pilates ekibinin en büyük mutluluğu...

Taxim Pilates’in Taksim ve Nişantaşı stüdyolarında Aletli Pilates dersleri dışında TRX, Fonksiyonel Antrenman ve dünyanın yeni egzersiz trendi Barre dersleri verilmektedir.

Spor salonlarının zorlayıcı, sert, gürültülü ortamlarında mutlu olmayanları, sağlıklı ve ideal bir vücuda kavusmak için spor yapmayı ‘stres’ haline getirmek istemeyenleri; merkezine Pilates’i alan, doğru ve hedefe yönelik bir çalışma sistematiği ile, huzurlu ve dingin bir ortamda, ruhen ve bedenen yenilenmek üzere Taxim Pilates’e bekliyoruz.

5 Soruda Biz?

Taxim Pilates, sektörün ilk ve en tecrübeli pilates stüdyolarındandır. Kurucularından Canan Tekinel; STOTT Pilates’in Türkiye’deki iki Master Trainer’ından biri (Eğitmen Eğitmeni), Gamze Kiremiçi ise STOTT Pilates’in full sertifikalı eğitmenidir.

STOTT PILATES® profesyonel bir dansçı olan Moria Merrithew tarafından geliştirilmiş, spor hekimliği uzmanları tarafından onaylı, dünyanın en iyi, en kabul gören ve en güvenli pilates metodlarından biridir. 5 temel prensibe dayalı bir metod olan STOTT, vücut kontrolünü ve beden farkındalığını temel alır. Tüm bedeni yeniden ve doğru olarak eğitmek üzere, zamanla kaybettiğimiz doğal duruşumuzu tekrar kazanmamızı sağlayan bir egzersiz sistematiği sunar. Bunu yaparken güç ve dengemizi geliştirmemizi sağlar. Tüm Taxim Pilates hocaları çok zorlu olan ve ciddi bir anatomi bilgisi gerektiren STOTT Pilates eğitimlerinden geçmiştir ve bu metod ile ders vermektedir.

Taxim Pilates’te; her kişinin kendi ihtiyacına ve hedeflerine göre planlanacak sekilde Aletli Pilates (Özel, düet veya grup), hamiler için Aletli Pilates ve özel rahatsızlıklar için Aletli Pilates dersleri vardır. Bunlar dışında Taxim Pilates’te dünyanın yeni egzersiz trendi ‘Barre’ egzersizleri yapılmaktadır. Ayrıca dileyenler için fonksiyonel antrenman ve TRX seçenekleri vardır. Dersler hakkında detaylı bilgi için sitemizdeki ‘Dersler’ bölümünü inceleyebilirsiniz. Minder pilates dersleri bir tek Flex By Taxim Pilates stüdyolarında yapılmaktadır. Flex By Taxim Pilates hakkında bilgi için tıklayın.

Bizimle ders yapabileceğiniz; Taxim Pilates olarak 2, Flex By Taxim Pilates olarak da 2 olmak üzere toplam 4 stüdyo bulunmaktadır. Taxim Pilates’in 2 stüdyosundan biri Taksim merkezde, diğeri ise Nişantaşı’nda Amerikan Hastanesi’nin tam karşısındadır. Taxim Pilates’in ortaklığı ile açılan Flex By Taxim Pilates’in merkez stüdyosu, Kanyon AVM yanında yer alan Park Dedeman Levent Otel’in içindedir. Son olarak Gayrettepe’de bulunan Dedeman İstanbul içinde de bizimle ders yapabilirsiniz.

Evet. Taxim Pilates ve Flex By Taxim Pilates stüdyolarında STOTT Pilates sertifikası almak üzere eğitmen eğitimleri verilmektedir. Gelecek eğitimler hakkında bilgiler, web sitemizden ve sosyal medya kanallarımızdan takip edilebilir.

Temel Dersler

Aletli Pilates

Taxim Pilates’te STOTT PILATES® V2 Max PLUS, Reformer, Tower, Arc Barrel ve Chair ekipmanı kullanılmaktadır. Aletler vücudu stabilize ettiğinden hareketleri en doğru şekilde yapmayı sağlar. Bu yüzden incinmelere olanak vermez ve daha hızlı sonuç alınmasına yardımcı olur.

Bel ve boyun fıtığı olanlar, omurgada eğrilik ve ortopedik sorunları olan kişiler için güvenli çalışma olanağı sağlar. Aletli pilates dersleri, 10’lu ve 20’li paketler halinde satılır ve randevu alınarak yapılır. Dileyenler düet veya grup Aletli Pilates dersi alabilir. Ders fiyatları hakkında bilgi için ‘Üyelik’ bölümünü inceleyebilirsiniz.

Barre

Son yıllarda dünyayı etkisi altına alan ve çok popüler olan ‘Barre’ egzersizleri; bale egzersizleri gibi duvara bağlı ya da ayaklı bir uzun çubuk etrafında yapılıyor. Tabii ki dersler klasik balenin zorlu eğitiminden uzak. Balenin hafif hareketlerinden ve bale ruhundan pay alınarak oluşturuluyor.

Pilates hareketleri ile de birleştirilerek özellikle karın, kalça ve bacak şekillendirmek için oldukça etkili bir egzersiz biçimini alıyor. Flex By Taxim Pilates’te Barre derslerini minder üyeliği kapsamında veya özel ders şeklinde alabilirsiniz. Ayrıca her ay başında açılan ‘Barrefit’ özel gruplarına kayıt olmak için sosyal medyadan duyurularımızı takip edebilirsiniz.